Підготовка до комп'ютерної томографії

Перед відвідуванням нашого медичного центру пацієнтам варто ознайомитися з процедурою підготовки до комп'ютерної томографії.

Як правило, саме дослідження за допомогою томографа не потребує особливої ​​підготовки, проте базові знання про це у пацієнта мають бути.

Перше, що необхідно зробити перед відвідуванням медичного центру –  проконсультуватися з лікарем-терапевтом. Лікар попередньо огляне Вас, поставить деякі питання, подивиться Вашу медичну карту і прийме рішення про необхідність проведення комп'ютерної томографії як такої, відсутність протипоказань до процедури, і якщо таких немає, зробить направлення з інформацією яку саме зону організму дослідити.

Після консультації з терапевтом Ви зможете пройти процедуру КТ в нашому медичному центрі. Якщо лікар призначив Вам комп'ютерну томографію певної зони, при записі необхідно повідомити, яку саме зону Ви хочете дослідити.

Зауважимо, що всі процедури КТ можна пройти і без консультації з лікарем, якщо з якихось причин Ви цього не зробили, ми приймаємо пацієнтів і без направлення, проте рекомендуємо після процедури все ж таки проконсультуватися у свого лікаря з приводу подальшого лікування, якщо воно буде необхідно, а також про періодичність проходження профілактичного обстеження в майбутньому.

Про протипоказання та обмеження при проведенні комп'ютерної томографії читайте в нашій статті.

Як підготуватися до комп'ютерної томографії?

Проведення комп'ютерної томографії не потребує особливої ​​підготовки пацієнта. Достатньо щоб досліджувана зона була доступна (наприклад, не була в металевій конструкції), проте якщо для процедури потрібно введення контрастної речовини (уточнюйте у наших фахівців залежно від досліджуваної області та рекомендацій лікаря) – пацієнт повинен за 6-8 годин до процедури не вживати їжу. Пити воду можна.

Наголошуємо, що введення контрастної речовини безболісно, ​​а сама речовина виводиться природним шляхом протягом доби. Дані рекомендації є актуальними для всіх типів комп'ютерної томографії, крім КТ черевної порожнини.

Підготовка до КТ черевної порожнини:

Рекомендовано протягом 2 днів дотримуватись режиму харчування, що знижує газоутворення (уточніть у лікаря); при вживанні рідини треба віддавати перевагу воді без газу; не вживати їжу за 6-8 годин до дослідження; очистити кишківник природним шляхом або за допомогою клізми за кілька годин до дослідження.

Пацієнтам слід також пам'ятати, що ми серйозно ставимося до заходів, що вживаються для недопущення поширення коронавірусної інфекції, тому наш персонал повністю дотримується всіх норм (захисні маски, дезінфекція, постійне вологе прибирання приміщень) і ми просимо того ж від пацієнтів – дотримуйтеся, будь ласка, всіх приписів ВООЗ: максимально стежите за власним здоров'ям та здоров'ям оточуючих, вживайте загальноприйняті  захисні заходи.

Чи шкідлива комп'ютерна томографія? Читайте у нашій статті.

Процедура комп'ютерної томографії безболісна і проводиться у нашому медичному центрі лише досвідченими фахівцями.

Ми робимо все для того, щоб дослідження КТ пройшло комфортно для пацієнта. У нас є комфортний зал очікування, де Ви завжди можете безкоштовно випити чай і каву до або після процедури.

Результат дослідження Ви можете отримати, як правило, того ж дня. Винятки бувають, якщо Ви проходите КТ дослідження пізно ввечері.

Записатися на проведення комп'ютерної томографії до нашого медичного центру можна за телефонами:

+380668206211
+380972402363
+380633105261