Комп'ютерна томографія
Комп'ютерна томографія або скорочено КТ – це сучасний метод пошарового дослідження певних ділянок тіла людини за допомогою неруйнівного рентгенівського випромінювання.
Перша математична модель, на основі якої працює КТ, була запропонована в 1917 році австрійським математиком Йоганном Карлом Радоном. Комп'ютерна томографія у тому вигляді, в якому ми її знаємо зараз, була запропонована Алланом Кормаком і Годфрі Хаунсфілдом ще в далекому 1972 році, за що ці два науковця згодом в 1979 році отримали Нобелівську премію.
Цікаво, що в розробці комп'ютерної томографії бере участь і улюблена музика кількох поколінь. Кошти на розробку першого сучасного комп'ютерного томографа були виділені компанією EMI, один з підрозділів якої є найбільшим звукозаписним лейблом в світі. Доходи від співпраці з групою «The Beatles» дозволили перенаправити частину коштів в дослідження і створити перший, так званий «ЕМІ-сканер».
Перші томографи були досить масивними, а доза рентгенівського випромінювання була на високому, хоч і відносно безпечному для людини рівні.
Якщо говорити простою мовою про принцип роботи комп'ютерного томографа, то рентгенівські промені певним чином проходять через об'єкт (наприклад, ділянку тіла людини), дозволяючи побачити всі шари тканини, а результат цієї процедури після складної обробки даних на комп'ютері спеціалізованим софтом, видається у вигляді зображення, яке далі досліджує досвідчений лікар-рентгенолог.
Повернемося до сучасних томографів. Щороку найкрупніші компанії світу, що спеціалізуются на медичному обладнанні, розробляють нові томографи, які практично не впливають на здоров'я людини.
Один з найсучасніших томографів встановлений саме в нашому медичному центрі: це Philips Brilliance 16 – гордість і робочий інструмент нашого медцентру «КТ Експерт».
Ми проводимо різні дослідження для пацієнтів, такі як:
- КТ головного мозку
- КТ навколоносових пазух
- КТ кісток черепа (скроневої, лицьової, склепіння)
- КТ шийного та грудного відділу хребта
- КТ грудної порожнини (легені, середостіння)
- КТ органів черевної порожнини та малого тазу (підшлункова залоза, печінка, нирки, надниркові залози, матка, сечовий міхур, простата і ін.)
- КТ кістково-суглобового апарату (плечовий, ліктьовий, тазостегновий, колінний суглоби та ін.)
Для деяких досліджень потрібно введення (безболісно) контрастної речовини.
Протипоказання і обмеження при використанні комп'ютерної томографії за допомогою сучасного томографа
Як вже було сказано, сучасні томографи є безпечними для організму людини і доза рентген випромінювання знаходиться на допустимому мінімальному рівні, це доведено вченими всього світу.
Однак, щоб повністю убезпечити себе, наприклад дівчатам що вагітні, в перший триместр вагітності не слід без особливих вказівок лікаря (немає явних показань та немає загрози життя плоду або матері) проходити комп'ютерну томографію. Також якщо у Вас є будь-які інші протипоказання, бажано спочатку проконсультуватися зі своїм лікарем а якщо Ви вже прийшли в центр комп'ютерної томографії, обов'язково повідомити лаборанту про всі перенесені хвороби і власні особливості, наприклад - острах закритого простору.
Крім того, не рекомендується проводити комп'ютерну томографію при порушенні видільної функції нирок і наявності алергії на йодовмісні препарати в тому випадку, якщо для проведення КТ дослідження необхідне введення контрастної речовини.
Також в нашому медцентрі «КТ Експерт» неможливо буде провести комп'ютерну томографію пацієнтам, вага яких перевищує 150 кг.
Запишіться на КТ дослідження в нашому медичному центрі прямо зараз і отримайте знижку! Телефонуйте зараз:
+380668206211
+380972402363
+380633105261