Електронейроміографія (ЕНМГ)
Електроміографія, або нейроміографія (ЕМГ, ЕНМГ) - метод за допомогою якого досліджуються біоелектричні потенціали, що виникають при порушенні м'язових волокон. Простіше кажучи – за допомогою даного методу ми досліджуємо електричну активність м'язів тіла людини.
Дослідження проводиться за допомогою приладу під назвою електроміограф. При обстеженні пацієнта, електроміограма, отримана за допомогою показань приладу реєструється і записується в комп'ютер у вигляді певних кривих амплітуди коливань м'язів при певних потенціалах.
Електроміографія є безпечним і практично безболісним дослідженням. Активність м'язів реєструється за допомогою нашкірних, або введених в м'язи голчастих електродів. Електрична активність не перевищує декількох мілівольт, а тривалість - 20-25 мілісекунд. Існує також стимуляційна міографія – штучно стимулюється нерв або чутливий орган, це дозволяє досліджувати нервово-м'язову передачу, рефлекторну діяльність, визначити швидкість проведення збудження по нерву.
Основне завдання міографії – оцінити ступінь порушення рухової (нервово-м'язової) функції.
Показання для проведення міографії:
1. Порушення рухових функцій (після травм, операцій, переломів кінцівок)
2. При хворобах: цукровий діабет, проблеми зі щитоподібною залозою, підшлунковою залозою, патології нирок та інші.
3. Зміни при КТ і МРТ дослідженнях (наприклад спинномозкова грижа, мієлопатія)
4. Проблеми зі спинним мозком (мієлопатія, спинальні м'язова атрофія, сирингомієлія, бічний аміотрофічний склероз)
5. Порушення при роботі рук і ніг (свербіж, «мурашки», оніміння, що іноді збільшуються в нічний час)
6. Діагностика нервової системи (фіксування можливих відхилень при інших хворобах і патологіях)
7. Для профілактики роботи м'язової системи
В чому різниця між ЕКГ (електрокардіографією) і ЕМГ (міографією)?
Досить часто пацієнти плутають ці дві процедури, але різниця в них досить велика і зрозуміла: електрокардіографія вивчає роботу всього одного найголовнішого м'яза нашого тіла - серця. Дослідженням ж роботи всіх інших м'язів (яких в тілі людини більше 700) займається саме електроміографія.
В медцентрі «КТ Експерт» проводяться такі процедури електроміографії:
- Стимуляційна електронейроміографія;
- Голчаста електроміографія;
- Проведення тестування нейром'язової передачі;
- Дослідження бульбо-кавернозного рефлексу;
- Дослідження мигального рефлексу;
Для кожного конкретного випадку у пацієнта, після консультації з лікарем, буде обрана оптимальна методика електроміографії.
Всі дослідження проводить виключно лікар вищої категорії з великим досвідом роботи в електроміографії.
Як проходить ЕМГ дослідження?
Пацієнт сідає або лягає на ліжко, доктор під'єднує до досліджуваних м'язів електроди, прилад міограф вловлює відповідь від м'язів у вигляді коливань і відправляє дані в комп'ютер, після чого доктор розшифровує результат дослідження і консультує пацієнта наскільки правильно м'язи виконують свою функцію або ж є якісь патології.
Процедура безболісна, однак під час роботи приладу пацієнт може відчувати деяку вібрацію в області м'язів в зоні нерва куди підключені електроди.
Яка тривалість процедури електронейроміографія?
Час проведення процедури залежить від того, які конкретно м'язи або групи м'язів досліджуються. Звичайний час дослідження разом з консультацією лікаря - від 40 до 60 хвилин.
Після дослідження пацієнт отримує результат у вигляді графіків і кривих конкретних досліджуваних м'язів та висновок лікаря на папері або на диску. Зверніть увагу, в нашому медцентрі при проведенні міографії не потрібно доплачувати за цифровий носій, це вже включено у вартість послуги.
Ціну на цю процедуру Ви можете дізнатися в розділі "ціни", а записатися на процедуру електронейроміографія на зручний для Вас час в наш медцентр «КТ Експерт» Ви можете за телефонами:
+380668206211 +380972402363 +380633105261